SIKÇA SORULAN SORULAR

  1. Antik Mineral Magnezyum yağı gerçekten yağ mı?

    Antik Mineral Magnezyum yağı bir yağ değil, Magnezyum "yağı" su içinde yüksek derecede doymuş Magnezyum Klorit solüsyonunun, higroskopik niteliği (su moleküllerini çekme) dolayısıyla kendini yağsı bir doku şeklinde ortaya koyan diğer elementlerle birleşmesinden dolayı ortaya çıkan türevsel bir mineral deposudur ve içerisinde yirmi dokuz (29) eser mineral vardır.


Antik Mineral Magnezyum yağı nereden elde ediliyor?

    Antik Mineral Magnezyum yağı eski zamanlara ait kaynağı Kuzey Avrupa’da eski Zechstein Denizi denen (takriben 2 km kadar derinlikte) bir yeraltı kaynağından elde edilmektedir. Solüsyon madenciliği denen bir işlemle, yeraltından çıkarılmaktadır. Şu anda yeryüzündeki doğal olarak bulunan Magnezyum Klorit ürünün en değerli kaynağıdır.

  1. Ağızdan magnezyum takviyelerini emmek neden çok zor?

    İki temel nedeni var. Birincisi, diyetsel takviyelerden elde edilen elementsel önemli miktarda Magnezyumun kullanıcıların çoğunda, bağırsaklardan geçme süresinin azaltan şekilde, müshil etkisi yaratma eğilimi bulunması. Bağırsaklardan transit geçme süresinin 12 saatten düşük olması halinde Magnezyum emiliminin bozulduğuna dair iyi kanıtlar bulunmaktadır. İkinci olarak, emilen Magnezyumun yüzdesi, tek bir dozda tüketilen Magnezyum miktarına ters orantılıdır. (yani ne kadar alırsanız, gerçekten emilen yüzde daha küçük oranlı olmaktadır). Beraber alınan bu iki etkenin beraber olarak düşünülmesi, bedendeki hücresel Magnezyum düzeylerinin geri kazandırılmasına yönelik daha az etkili bir yönteme karşılık gelmektedir.

  1. Antik Mineral Magnezyum yağını kullandıktan sonra duş veya durulama yapmalı mıyım?

    Kullanımından sonra Antik Mineral Magnezyum yağı durulanması kişisel seçim meselesidir ve ne kadar ve nereye uyguladığınıza bağlıdır. Tipik olarak, kişi her bir uygulamada ne kadar Antik Mineral Magnezyum yağı alırsa, o derecede fazla oranda cildinizin Antik Mineral Magnezyum yağından tam olarak yararlanmak için 20 dakika yeterlidir. Lütfen daha fazla bilgi için ürün kullanım rehberine bakınız.

  1. Antik Mineral Magnezyum yağı pazardaki diğer topik magnezyum ürünlerinden farkı nedir?

    Antik Mineral Magnezyum yağı ham içeriğin saflığından hazır ürünün üretimine kadar çok sıkı kalite standartları ile üretilmektedir. Diğer üreticiler temiz olmayan okyanus tortularından ve kirlenmiş denizden uzak su kaynaklarından daha alt düzeyde Magnezyum formları kullanmaktadırlar. Antik Mineral Magnezyum yağı dünyanın her tarafındaki sağlık profesyonelleri tarafından önerilmektedir ve ‘Transdermal Magnezyum Tedavisi’ kitabının yazarı ve Uluslararası Tıbbi
Hakikat Birliği Müdürü Dr. Mark Sircus, Ac., OMD’nin önerdiği tek Magnezyum markasıdır. Antik Mineral Magnezyum yağı aynı zamanda değerli ve özel kullanılarak formüle edilen tek topik Magnezyum markasıdır.

  1. Antik Mineral Magnezyum yağı zehirlerin atılması için yararlı mı?

    Magnezyum sadece yararlı değil, aynı zamanda temel bir maddedir! Beden Magnezyum gibi Alkali mineralleri kullanarak hücresel çöpleri işleme sokar ve detoks reaksiyonu ile savaş yaparken artan ürik asit üretiminin etkisini gidermeye çalışır. Detoks reaksiyonuna karşı yeterince Magnezyum bulunmadığı zaman bu amaçla kemik ve bedenden Magnezyumu emer. Araştırmalarda kimyasal olarak toksik kişilerde en çok görülen eksik besleyici maddenin Magnezyum olduğu kanıtlanmıştır. Kimyasal ve ağır metal toksinleri tutmaya eğilimli kişilerin idrarlarından yüksek miktarda Magnezyum çıkardıkları görülmektedir. En önemlisi ise, Magnezyumun hücrelerimizi alüminyum, cıva, kurşun, kadmiyum, berilyum ve nikel gibi ağır metallerden korumasıdır. Bu ise bizim ağır metal detoksifikasyonu [zehirden arınma] işlemi için neden Magnezyuma bu kadar ağır şekilde ihtiyacımız olduğunu açıklıyor. Hücrelerimizin yaşamının devam etmesi için Magnezyum genel olarak vazgeçilmez bir maddedir, fakat sistemlerimizin günlük olarak ağır metallerle altüst olduğu bir durumda zehir çağında ilaveli önem kazanmaktadır. Düşük düzeyde Magnezyumun beyin dokusunda birikmiş olabilen ağır metallerin tortulaşmasına neden olduğu yönünde önemli miktarda kant birikmiştir.
    Esasında, çeşitli fiziksel sorunların nedeni ve çözümü Magnezyum eksikliğinin düzeltilmesi kadar kolay olabilir. İlaveli olarak, cıva çelatlaması ile ilgili zorlukların birçoğu kişiye yeterli miktarda Magnezyum verildiğinde azaltılabilmektedir. Çelatlama ile ilişkili çoğu bilgiler size çelatlamaların mineralleri yok ettiğini söyler ve bununla beraber bedenin kabul edilemeyen bir risk olmaksızın kaybına dayanılamayan kritik minerallerle ilgili çok az araştırma yapılmıştır. Magnezyum zehirden kurtulma işleminin birinci safhasıdır ve çinko gibi diğer mineraller ile birlikte zehirli ağır metalleri bedenden atmaktadır. En önemli sonuç Magnezyumun bedenin doğal olarak kendi kendini temizlemesi ve detoksifikasyon [zehirden arındırma] işlemlerinde temel bir etken olduğudur. Çocukların Çevre Sağlığı için Kolombiya Merkezi Müdürü ve Çevre Sağlığı Bilimleri Profesörü, Doktor Frederica P. Perera’ya göre, her kişinin aynı zehiri atmak yeteneğinde farklılık bulunduğuna dair 500 misli kanıt bulunmaktadır. Ana göstergelerden biri de, kişinin Magnezyum düzeyidir. Bu nedenlerden dolayı, Antik Mineral Magnezyum yağının kullanımı kullanıcıya güvenli ve etkili zehirden kurtulma işlemi için, temel bir destek sağlamaktadır.

  1. Magnezyum Yağı ile Masaj Uygulamaları Neden Bu Kadar İyileştirici Etkiye Sahip?

    Bu çok eski bir uygulamadır ve birçok ayurvedik metinlerde bulunmaktadır.    Magnezyum masaj uygulamaları etki ve başarısını bütün bedeni saran dolaşım sistemi ve cildin maddeleri emme vasfı ile açıklanmaktadır. Bedenin ihtiyacından fazla magnezyumu cildin emmemesinden dolayı da zararsızdır. Aynı zamanda Magnezyum Yağı masaj uygulaması, genellikle önerilen Magnezyum takviyelerinin ağızdan alınması yönteminden daha etkili ve üstündür.
  
   Magnezyumun uygun düzeylerde alınması için en pratik yoldur. Cildimize Magnezyum kullanırken, "doku doyumu" denen şeyi üretiriz. Bu, besleyicilerin tam olarak nereye gitmesini istiyorsanız, oraya yönlendirme yeteneğidir. Çünkü bu maddeler, herhangi bir kayba uğramadan terapik olarak etkili düzeylerde beden dokularınızın erişime sahip olduğu dolaşıma doğrudan girerler.
Evde kendin uygula yöntemine göre, uygun şekilde hazırlanmıştır.

  1. Antik Mineral Magnezyum Yağı uyguladığımda ürperme ve tatlı kaşıntı hissediyorum. Bu normal mi?

    Çok nadir de olsa, duyarlı cilde sahip Magnezyum yağı bazı kullanıcıları yüksek Magnezyum Klorit konsantrasyonu nedeniyle uygulama alanında ürperme veya hafif bir rahatsızlık durumu ile karşılaşabilirler. Bu etki tamamen zararsızdır ve bedende nereye uyguladığınıza ve ne kadar uyguladığınız dahil olmak üzere birkaç etkene dayalı olabilmektedir. Antik Mineral Magnezyum Yağın 1,1 oranda saf su ile sulandırılması bu etkiyi azaltabilir, bununla beraber bu kişisel tercih meselesidir. İlaveli olarak, bu etkiyi yaşayanlar ürpermenin her bir uygulama ile azaldığını bildirmektedirler. Eğer daha fazla bilgi için kullanım rehberine akabilirsiniz

 

Live Help
Copyright © 2011 www.antikmineral.de - Design by Pixelim